REWOLUCJA

YouTube video player

Rok 1776. Dwie potęgi, Anglia i Francja, od ponad osiemdziesięciu lat walczą o panowanie nad „nowym światem”. Tymczasem Ameryka ogłasza deklarację niepodległości i wypowiada tym samym posłuszeństwo królowi Jerzemu. Armia angielska ląduje na Long Island aby zdławić rebelię. Film historię ukazuje oczami cywila-żołnierza, Toma (Al Pacino).

T34 – 2018 – napisy PL

W listopadzie 1941 r. we wsi Nefiodovka wczorajszy podchorąży Nikołaj Iwuszkin został zmuszony do objęcia dowództwa nad jedynym zachowanym czołgiem i wdania się w nierówną konfrontację z niemiecką kompanią czołgów zbliżającą się do Moskwy. Siłami wroga dowodził doświadczony Hauptmann Klaus Jager, ale nie uchroniło to jego jednostki przed klęską, mimo że on sam zdołał zranić naszego kadeta.

Latem 1944 r. Iwuszkin, który próbował już kilku ucieczek, trafił do obozu koncentracyjnego w Turyngii. Jest tam również jego „stary znajomy” Jager, który postanawia wykorzystać umiejętności Nikołaja do szkolenia niemieckich kadetów. Rozkazuje mu zebrać zespół i wydać nowy model czołgu T-34, który właśnie przybył z frontu, nie wiedząc, że Iwuszkin nie porzucił pomysłu ucieczki.

OPERACJA MORZE CZERWONE [2018] [Cały Film Po Polsku] [Film Wojenny / Akcji] [Polski Lektor]


Znakomite, wysokobudżetowe, azjatyckie kino akcji, niekiedy porównywane rozmachem do „Helikoptera w ogniu” Ridleya Scotta.

Oddział specjalny marynarki wojennej odbija statek z rąk somalijskich piratów. To jednak dopiero początek wyzwań stawianych przed żołnierzami.

NIEPOKONANA JANE |2015| Natalie Portman Ewan McGregor | western akcja | cały film | lektor pl | po polsku


Jane Hammond marzy o spokojnym życiu na farmie, jednak za jej mężem Billem od lat ciągnie się dawny zatarg z wyjętymi spod prawa kompanami. Gdy pewnego dnia Jane znajduje na progu Billa podziurawionego kulami, wie, że nie ma już dokąd uciec. Postanawia więc stawić czoła bandzie rewolwerowców, a o pomoc w obronie swego domu prosi byłego ukochanego, Dana Frosta. W atmosferze śmiertelnego zagrożenia budzą się wspomnienia z przeszłości.

BONE TOMAHAWK |2015| Kurt Russell | Patrick Wilson | horror | western | cały film | lektor pl | po polsku


Dziki Zachód, koniec XIX wieku. Spokój małego leniwego miasteczka Bright Hope burzy pojawienie się zbłąkanego wędrowca (David Arquette). Zanim tu trafił, napadał, okradał i zabijał podróżnych. A przy okazji zbezcześcił indiański cmentarz, należący do skrajnie niebezpiecznego indiańskiego plemienia. Okrutni i żądni zemsty tubylcy dopadają go w Bright Hope, gdzie trafił do aresztu. Porywają kryminalistę – ale również młodą lekarkę i strażnika więziennego. Szeryf Franklin Hunt (Kurt Russell) organizuje grupę pościgową, w skład której wchodzą: jego stetryczały zastępca (Richard Jenkins), miejscowy elegant (Matthew Fox) oraz mąż porwanej kobiety (Patrick Wilson).

G.I. JANE 1997

Oficer wywiadu marynarki wojennej USA Jordan O’Neil zostaje oddelegowana na szkolenie w elitarnej jednostce komandosów Navy Seals. Jej pobyt tam ma pomóc uzyskać odpowiedź na pytanie o miejsce kobiet we współczesnych siłach zbrojnych. Nie wszystkim się to podoba. Jordan jest szykanowana przez bezlitosnego dowódcę, sierżanta Johna Urgayle’a. Walczy z niechęcią innych żołnierzy, z piętrzącymi się przed nią trudnościami i z własną słabością. Tymczasem po miesiącach morderczego treningu nadchodzi dzień sprawdzianu w warunkach prawdziwego konfliktu. Oddział, w którym szkoli się O’Neil dostaje rozkaz wykonania tajnej operacji w Libii.