Archiwum kategorii: darmowe filmy online

CHCIWOŚĆ 2011


Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej z Wall Street odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina gorączkowych narad i dramatycznych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy. Zagrożona jest nie tylko firma, ale i przyszłość całej globalnej gospodarki. Ktoś musi za to zapłacić…

Znamię Kaina 2007


Irak, rok 2003. Shane Gulliver i Mark Tate to dwaj młodzi żołnierze armii brytyjskiej. Gdy kapitan ich oddziału ginie podczas patrolu od wybuchu przydrożnej bomby, żołnierze zaczynają przetrząsać okolice w poszukiwaniu sprawców zamachu. Gniew i strach powodują, że ich zachowanie zaczyna wymykać się spod kontroli… Do Anglii wracają z bagażem dramatycznych wspomnień oraz zdjęciami jeńców w charakterze pamiątek. Kiedy mroczne tajemnice wyjdą na jaw, będą musieli po raz kolejny stawić czoła swoim lękom i koszmarom.

COSMOPOLIS 2012


Cosmopolis” to dramat science fiction z 2012 roku, reżyserii Davida Cronenberga, na podstawie powieści Don DeLillo. Film opowiada historię młodego miliardera, Eric Packera (gra go Robert Pattinson), który przemierza Nowy Jork w limuzynie, aby dotrzeć do fryzjera, ale jego podróż zamienia się w makabryczną i surrealistyczną podróż przez labirynt finansów, polityki i przemijania.
W filmie występują również takie gwiazdy jak Juliette Binoche, Sarah Gadon, Samantha Morton, Paul Giamatti i Kevin Durand.
Cosmopolis” jest trudnym filmem do oceny – jego styl i treści mogą nie przypaść do gustu wszystkim widzom. Reżyser David Cronenberg przedstawia futurystyczną wizję Nowego Jorku, która jest jednocześnie intrygująca i przytłaczająca. Aktorstwo jest solidne, zwłaszcza Robert Pattinson jako Packer, ale jego postać jest trudna do polubienia i trudno jest się z nią utożsamić.
Jeśli jesteś fanem filmów Davida Cronenberga lub interesują Cię eksperymentalne i trudne filmy, „Cosmopolis” może być dla Ciebie interesującym wyborem. Jeśli jednak wolisz filmy z bardziej tradycyjną fabułą i bohaterami, to może Cię zawieść.

TAJNY DZIENNIK 2016


Tajny dziennik” to irlandzko-brytyjski dramat z 2016 roku, w reżyserii Jima Sheridan. Film opowiada historię Rose McNulty (Vanessa Redgrave), kobiety, która przez ponad pół wieku przebywała w szpitalu psychiatrycznym. Film skupia się na jej życiu, opowiedzianym przez jej tajny dziennik i przez perspektywę młodego lekarza, który ją bada (Eric Bana).
Film oparty jest na powieści Sebastiana Barry’ego o tym samym tytule i zdobył pozytywne recenzje za kreację Redgrave i Bana oraz za kinematografię i scenografię.
Jednak niektórzy krytycy skrytykowali film za brak akcji i brak emocji, które mogłyby przyciągnąć widzów.
Jest to film dla osób, które cenią sobie kinematografię, kreację aktorską i ciekawą narrację.

GANG STORY 2011


Gang Story” to francuski film z 2011 roku, w reżyserii Alaina Tasma. Opowiada historię grupy przyjaciół z dzielnicy banlieue (suburbs) w Paryżu, którzy zakładają gang, aby zarobić pieniądze i zyskać sławę. Film skupia się na ich relacjach i konfliktach, a także na konsekwencjach ich działań.
Gang Story” zdobył pozytywne recenzje za realistyczne portrety młodzieży z banlieue i za odważne pokazanie skomplikowanych relacji między członkami gangu. Aktorstwo jest również wysokiej jakości, zwłaszcza w przypadku głównego aktora, Karima Leklou.
Jednak niektórzy krytycy skrytykowali film za brak głębi i brak próby zrozumienia przyczyn, dla których młodzież z banlieue decyduje się na życie w gangu.
Jest to film dla osób, które interesują się problemami młodzieży z banlieue i chcą poznać realistyczne portrety życia w gangu.

ŻĄDZA BANKIERA 2012 PL


Żądza Bankiera” to francuski film z 2012 roku, w reżyserii Waltera Sallesa. Opowiada historię bankiera, Marc’a Tourneuila (Gad Elmaleh), który próbuje przejąć kontrolę nad międzynarodową firmą inwestycyjną. Film skupia się na jego walkach z rywalami i konsekwencjach jego działań.
Film jest oparty na powieści „Żądza Bankiera” autorstwa Stéphane’a Freissona, która jest krytyką kapitalizmu i systemu finansowego. Aktorstwo jest solidne, zwłaszcza Gad Elmaleh jako Tourneuil, który przedstawia skomplikowanego bohatera z wieloma warstwami.
Le Capital” zdobył pozytywne recenzje za realistyczne portrety świata finansów i za odważne pokazanie skomplikowanych relacji między bohaterami.
Jednak niektórzy krytycy skrytykowali film za brak emocji i brak próby zrozumienia przyczyn, dla których ludzie decydują się na karierę w świecie finansów.
Jest to film dla osób, które interesują się światem finansów, lubią filmy o intrygach i lubią krytykę systemu kapitalistycznego.

Niebezpieczne zanurzenie 2015


Niebezpieczne zanurzenie” to brytyjski thriller z 2015 roku, w reżyserii Ronnie’go Thompsona. Opowiada historię czterech nurków, którzy zostają uwięzieni pod wodą, gdy ich statku-matki ulega awarii. Film skupia się na ich walkach o przetrwanie i na konsekwencjach ich decyzji.
Film zdobył pozytywne recenzje za realistyczne portrety nurków i za odważne pokazanie skomplikowanych relacji między bohaterami. Aktorstwo jest solidne, zwłaszcza w przypadku głównego aktora, Danny’ego Hustona jako doświadczonego nurka.
Jednak niektórzy krytycy skrytykowali film za brak emocji i brak próby zrozumienia przyczyn, dla których ludzie decydują się na karierę w nurkowaniu.
Jest to film dla osób, które interesują się nurkowaniem, lubią filmy o przetrwaniu i lubią krytykę systemu kapitalistycznego.