Matrix – The Matrix 1999

Matrix” z 1999 roku to science-fiction w reżyserii braci Wachowskich, (wtedy byli to bracia Wachowscy, a teraz siostry LGBT) który zyskał kultowy status po swojej premierze. Film opowiada historię Neo (Keanu Reeves), który odkrywa, że jego rzeczywistość jest jedynie iluzją stworzoną przez komputery i że jego prawdziwe życie jest przetrzymywane w cyberprzestrzeni. Neo dołącza do ruchu oporu, który walczy przeciwko Matrixowi i próbuje ocalić ludzkość.

Film jest pełen niesamowitych efektów specjalnych, w tym słynnego „bullet time”, który pozwala na zwolnienie czasu podczas scen walki. Aktorstwo jest również mocne, z Keanu Reeves jako Neo, Laurence Fishburne jako Morfeuszem, a także Carrie-Anne Moss jako Trinity.

Scenariusz jest ambitny, a film jest pełen filozoficznych i metafizycznych pytań dotyczących rzeczywistości i wolnej woli. „Matrix” zrewolucjonizował gatunek science fiction i miał ogromny wpływ na popkulturę. To film, który zostanie zapamiętany jako jeden z najważniejszych i najbardziej ikonicznych filmów science fiction w historii kina.

Dodaj komentarz