Młodzi gniewni – historia Rona Clarka 2006

Oryginalny tytuł filmu: The Ron Clark Story 2006

Polski tytuł filmu: Młodzi gniewni – historia Rona Clarka 2006

Młodzi gniewni – historia Rona Clarka” to film z gatunku dramat, opowiadający historię Ron-a Clarka, nauczyciela z małego miasteczka w Północnej Karolinie, który decyduje się nauczać w szkole publicznej w Nowym Jorku. Ron Clark staje w obliczu wyzwań wynikających z różnic kulturowych i trudnych warunków pracy nauczyciela w biednej dzielnicy miasta.

Film oparty jest na prawdziwej historii Ron-a Clarka, który jest także autorem bestsellerowej książki „The Essential 55: An Award-Winning Educator’s Rules for Discovering the Successful Student in Every Child”. W filmie Clark jest grany przez aktora Matthew Perry, który wspaniale odgrywa postać nauczyciela, który angażuje się w swoją pracę i podejmuje trudne wyzwania.

Młodzi gniewni – historia Rona Clarka” porusza ważne tematy dotyczące edukacji, w tym różnic kulturowych i trudności, z jakimi borykają się nauczyciele pracujący w biednych dzielnicach miast. Film pokazuje, jak ważna jest determinacja i poświęcenie w nauczaniu, a także jak ważne jest, aby każde dziecko miało szansę na sukces.

Reżyserem filmu jest Randa Haines, znana z filmu „Children of a Lesser God”, a scenariusz napisał Max Enscoe. W rolach drugoplanowych występują także znani aktorzy, tacy jak Ernie Hudson, Melissa De Sousa i Jerry Callahan.

Młodzi gniewni – historia Rona Clarka” to poruszający film, który z pewnością skłoni do refleksji na temat edukacji i wyzwań, z jakimi borykają się nauczyciele. To także inspirująca historia o tym, jak jedna osoba może wpłynąć na życie wielu innych, jeśli tylko ma determinację i zaangażowanie w swoją pracę.

 

Dodaj komentarz