Nocny recepcjonista odc. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 (2016, The Night Manager ) cały serial lektor PL

Jonathan Pine to były żołnierz brytyjskich służb specjalnych. Pracuje jako nocny recepcjonista w luksusowym hotelu w Kairze. Wkrótce Pine zostaje zwerbowany przez agentkę wywiadu w celu przeniknięcia do organizacji potężnego handlarza bronią Richarda Ropera. Aby zdobyć jego zaufanie, bohater musi sam najpierw wkroczyć na drogę przestępstwa. Nie będzie to proste, a rozwijający się skrajnie ryzykowny romans jeszcze bardziej wszystko utrudnia.

Ta wysokobudżetowa ekranizacja bestsellerowej powieści Johna le Carré, znanego brytyjskiego pisarza specjalizującego się w tematyce szpiegowskiej, została zrealizowana z dużym rozmachem. Porównania do dzieł na podstawie prozy Iana Fleminga nie są bezpodstawne, a kreujący główną rolę Tom Hiddleston natychmiast został okrzyknięty najlepszym kandydatem do wcielenia się w rolę nowego Jamesa Bonda.

Ekranowym przeciwnikiem Hiddlestona jest Hugh Laurie, a partnerują im m.in. Olivia Colman („Broadchurch”) i piękna Elizabeth Debicki („Wielki Gatsby”, „Strażnicy Galaktyki 2”).

Serial zdobył prawie wszystkie najważniejsze nagrody podczas rozdania Złotych Globów w roku 2017 – dla najlepszego aktora, aktora w roli drugoplanowej i aktorki w roli drugoplanowej. W sumie produkcja ta otrzymała 20 głównych nagród oraz aż 45 nominacji do prestiżowych trofeów na festiwalach i galach telewizyjnych.

„Nocny recepcjonista” (The Night Manager) to jeden z najlepszych seriali szpiegowskich ostatnich lat. Widzowie spragnieni wrażeń jak w najlepszych filmach z lat 70., będą zachwyceni. Gra pozorów, wielowątkowa intryga, widowiskowe sceny akcji i przede wszystkim niesamowity pojedynek antagonistów o bardzo silnych osobowościach, to główny kręgosłup tej trzymającej w napięciu opowieści. Do tego piękne plenery, bogata scenografia i niezapomniane kreacje aktorskie.

odcinki 1,2,3,4,5,6,7,8:
1

2

3

4

5

6

7

8

Dodaj komentarz